|
| user031012. 08. 2025 00:00:13 |
@tomco U redu, imao sam u planu ići na Storžič preko Psice i Žrela ove sedmice, ali ću ići i na predložene. Da, pratio sam, čak sam otišao pogledati i konkretno bi se dalo doći gore ali ne bih riskirao podor. Kad budem išao, je li bolje ići mimo žičare ili preko umika Žrela? Hvala za sve prijedloge
|
|
|
|
| Enka13. 08. 2025 18:14:13 |
Ako ideš na Kočnu, nema smisla ići putem Umik Žrela, jer bi to bio nepotreban zaokret.
| (+1) |  | |
|
|
|
|
| user031020. 09. 2025 20:49:03 |
Danas sam otišao na obje Kočne, barem meni put nije bio ništa posebno ali treba gledati pod noge jer je stvarno puno grušča. Sve zajedno od Ravenske Kočne i natrag uzelo 7h.
| (+6) |  | |
|
|
|
|
| Hike009. 11. 2025 13:01:38 |
Pozdrav, zanima me ima li tko svježije informacije o uvjetima na ovom kraju? Posebno od kada su više zimske uvjete? Namjeravam napraviti uspon na Jezersku Kočnu po Kremžarjevoj stazi. Zanima me i je li cesta još otvorena do parkirališta u Ravenskoj Kočni ili su je već zatvorili za zimu? Hvala i lp.
|
|
|
|
| mojegore12. 11. 2025 08:14:17 |
Neke slikovice iz grebena Kočne. Sunčane strane su suhe, u osovima dosta snijega i leda,..gdje treba paziti. Šapat tišine, bez vjetra. Još gamza nisam sreo, samo jednu 'pravu' planinicu koja me 'navigirala' od bivaka dolje i bila za ugodno društvo. Ako netko nedostaje sunčane naočale, nađene iznad Suhadolnika, javi mi na mail.
| (+5) |  | |
|
|
|
|
| Spelcarocket21. 06. 2026 17:40:39 |
Jučerašnji dan je bio u znaku divlje i lijepe prirode, istraživanje nepoznatog svijeta... Lotile smo se gotovo zaboravljene lovske staze iz Suhadolnika do bivaka pod Kočnom, koja nam je pružila akrobatike i istraživanjem tuđeg svijeta, punog oborenog drveća, kopriva, krpelja i divnih uzdaha na pogled na okolicu. Jer smo se prilično vremena zadržale tražeći put do bivaka, zahvalno smo zagrizle po markiranoj i šljunkovitoj stazi na prvu Kočnu i zatim dalje do kipa Marije na Jezerskoj te dolje preko dolške škrbine na markirano prema sedlu ali smo skrenule na ružni graben i dolje.... Unatoč upozorenju da je put na Grintovec zatvoren vidjele smo neke hrabre koji su krenuli dolje po stazi. Inače staza, markirana koju smo mi obavile nema nikakvih posebnosti i nema problematičnih snježnih polja. Lijepo i naporno! 🙂 siguran korak svima zajedno
| (+9) |  | |
|
|
|
|
| zokipoki21. 06. 2026 19:04:50 |
Super! 
| (+1) |  | |
|
|
|
Za objavu komentara morate se prijaviti:
Ukoliko još nemate korisničko ime, morate se prvo
registrirati.