| turbo4. 08. 2024 16:41:26 |
25/7/2024 Još prije početka olimpijade otišao sam brže, jače, više No, ne baš, više "važno je sudjelovati, ne pobjediti"  Krenuo sam u takvo vrijeme da sam bio kod koče Rifugio Forcella Pordoi prije nego što je počela voziti gondola. Srazmjerno dosta sam do tamo. Kod koče živahno, neke grupe, većina engleski govorećih, tu i gusta magla koja me pratila visoko pod vrh. Do tamo dosta snježnih polja, nisu bila prepreka, čak ni ujutro kad je snijeg bio prilično tvrd. Moglo se i sa strane, naravno. Na vrh stigao zajedno sa sunčicom Malo razgleda, ne daleko zbog magle, prema koči i gornjoj postaji gondole malo više vidjelo se, tamo se već pravila kolona. Torta i kava sjeli su, martinčkanje isto, onda nazad dolje. Uskoro susret prvih grupa, onda sve više njih, do koče sigurno za par autobusa ljudi. Prvo još ciao, salve, gruß gott i sl., onda smo samo kimali i mahali u pozdrav. Dalje dolje do prelaza opet dosta sam, Marmolada s ledenjakom kao na dlanu, samo je falio svićac da mi umota čokoladu Dolje vreva, očekivano, onda obradovao mlađi par kad sam im rekao da mogu besplatno parkirati na mom mjestu jer odlazim, još malo pa sam bio kod kuće na balkonu uz dobru hranu i piće. Super i ugodno, grijeh tražiti više  https://tubojan.blogspot.com/2024/07/piz-boe.html
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
| (+5) |  | |
|
|