Najbljižja Gora Oljka in Vimperk sta prepovedana!!!
Torej bo potrebno nekam po svoje, kjer ni vse ovito s trakovi in obešenimi prepovedi/zapovedi na A4 formatu.
Iz garaže potegnem 34let starega Tomosa in greva. V Sotcki naju prehitita dva pol. avtomobila in na vrhu klanca postavita kontrolno točko prehajanja med občinami. Ne ustavijo naju. Verjetno si mislijo: ata je mal zakurblal tomosa za Veliko noč
Vse ostalo je pa na spodnjem opisu, ki sem ga našel na netu
OPIS TD ŠENTILJ
Ta Na meji med občinama Polzela in Velenje se pred krajem Ložnica nahaja Vranja peč. Ime je dobila pečina iz pripovedk, ki govorijo, da so tu nekdaj prebivale vrane. To je rov, ki ga je v tisočletjih izdolbla voda, ki je pritekala iz ene doline v drugo. Rov je dolg okrog 60-70m. in je rahlo zavit, kar mu daje še poseben čar. Skozi njega teče potoček po katerem se v času nizkega vodostaja varno sprehodimo Nad vhodom se vzpenja visoka pečina, ki jo tudi lahko obiščemo. Obisk je primeren za vsakogar, še posebej za otroke, ki se srečajo z lepoto kraškega sveta. Avantura je zanimiva, ker ne rabimo posebne opreme. Dovolj so telovadni copati, ročna ali naglavna svetilka in obutev za preobut, ko se vrnete. Vhod v rov je visok in širok, voda sega do kolen. Nadaljevanje po plitki vodi in kamenju vas skozi temen zavoj pripeljeta na drugo stran rova in znajdete se v šentiljski dolini v zaselku Silova. Voda je čista in če boste pazljivo čofotali, lahko srečate potočne rake, kar pomeni, da je voda povsem čista. Preizkusite lahko sposobnosti vaših otrok in v rovu ugasnete svetila in jim omogočite, da sami poiščejo izhod-najbolje, ko se vračate in otroci že poznajo pot. Doživetje za otroke in starše, ki vam popestri popoldan in je še en mozaik v spoznavanju lepot Slovenije.
Blizu vhoda v Vranjo peč je opuščen RUDNIK BOKSITA, katerega rov je zasul plaz, vendar je vhod v rudnik še lepo viden in se je mogoče sprehoditi po rovu do 20 metrov. Pred vhodom v Vranjo peč je majhen mostiček, ki vas po markirani poti popelje po andraški poti, ki je izredno zanimiva.