Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Korisničko ime:
Lozinka:
Prijava
Još niste registrirani? Registracija.
Zaboravili ste lozinku?
      
seinfeld / Zadnje poruke

seinfeld - Zadnje poruke

Pokrenute teme:
seinfeld18. 11. 2020 09:53:09
Pozdrav,
moj pradjed je bio strastveni planinar. Počitnice, ljetne i zimske, prema jedinoj informaciji koju imam, proveo je na ''kmetiji pod Golico'' i možda u Martuljku. Imam cijeli album fotografija, za koje ne znam gdje su snimljene. Res je na nekim fotografijama polje narcisa.

Ako netko prepozna objekte ili mjesta na fotografijama, bilo bi super. Prepoznajem Aljažev toranj, koću na Bogatinu i Rusku kapelu.

Hvala.
seinfeld12. 05. 2020 08:38:04
Pozdrav,

imam neke fotografije planina koje su nastale oko 1928-193x. Možda netko zna što je na slikama?

Hvala.
Komentari:
seinfeld21. 05. 2026 10:33:25
Bravo, takav izlet je najbolji.
seinfeld10. 05. 2026 08:55:50
Juče od kuće prema Menini. Kroz Vransko prema prelazu Lipa gdje skrećem lijevo i desnom stazom prema Slopima. Iz šume na planinu stigao sam prije devet, još nikoga nigdje. Vrijeme čudovito. Iznad jezera Biba skrećem desno prema Šavnicama, malo prije Goli vrh još sam bio pun energije, nažalost lanac je popustio i pedale su se okretale u prazno. Nakon razmišljanja o nastavku pješice, hladan vjetar i oblaci okrenuli su me natrag u dolinu, bez lanca odnio me je do Vranskog. Na povratku su se po planini već valjale skoro kolone motornih vozila. Unatoč neizvršenoj stazi prevozio sam i prehodio 50km, 1300 visinskih metara, u pet i pol sati.
seinfeld22. 04. 2026 09:07:37
Brawo, lijepa konkretna tura. Bit će sicer za dobar mjesec ljepše, kad se zeleni.
U ovo vrijeme su tu aktivni divlji petlovi.
seinfeld16. 04. 2026 14:36:52
U prirodi smo ljudi gosti, nepozvani ulazimo u dom životinja koje počivaju, love, gnijezde, razmnožavaju se, odgojuju mladunče,..
A dva živahna oslobođena psa izazivaju precej nemira među domaćinima koji troše energiju za bijeg i skrivanje.
O drugim, mnogo hujšim i glasnijim smetnjama u našim brdima ne pišem.
seinfeld15. 04. 2026 09:27:48
Lijep e fotografije. Još neku s povodcem.
seinfeld14. 11. 2025 13:02:31
Hvala, možda res. Još nisam prenesao s ure.
seinfeld14. 11. 2025 10:39:30
Bravo, u jednom komadu je stvarno duga. Ja najradije hodam po našim brežuljcima u suhom martu i travnju, kad je lišće već obrađeno i dan duži. Te kućice pod Mrzlicom će nažalost uskoro biti prazne.
seinfeld14. 11. 2025 10:04:07
Jučer ispred rudnika u Topli preko plezalne na Kordeževu glavu. I jučer nova autocesta dosta polednjela. Na startu 6 stupnjeva, s penjanjem se brzo grije, ubrzo u ljetnoj opremi. Još na Končnikov vrh i od Knepsa u Toplu. Ova staza se zarasta, kod jednog klizišta zgrešio i prešao previše prema istoku (možda gore spomenuta lovska prečnica). Inače staza utabana, ali obložio sam se macesnim iglicama, iz šume izašao na paši, malo iznad markirane staze. Za vrijeme hoda nikoga nisam sreo, na vrhu nas je bilo nekoliko.
seinfeld27. 09. 2025 11:19:29
Siva vrana. Inteligantna ptica.
seinfeld24. 09. 2025 10:45:40
Rokeg, zaslužuješ sve poštovanje već zbog putovanja javnim prijevozom.
Vozači automobila svakom vožnjom što bliže polazištu zlorabljamo okoliš za vlastite užitke.
seinfeld17. 07. 2025 10:50:14
Na kojoj visini si fotografirao borovnice? Jesu li već potpuno zrele?
Hvala.
seinfeld11. 07. 2025 10:50:53
Ova ruta je fina jer se do polazišta može doći autobusom (ako ga uloviš u Celju ili Žalcu), prespavaš u Logarskoj i sljedeći dan nazad. Silazak mora biti stvarno zoprn, iako je i u Logarsku dolinu vrlo naporan.
seinfeld24. 06. 2025 11:30:53
Lijepo. Greben je zanimljiv vrh, u svibnju 2020. susreli smo na njem divljeg petla i troprstog djetlića.
seinfeld23. 06. 2025 11:04:24
DVas se lani vraćao iz Planine Luža po roza označanoj stazi u Toplu. Htio bih napraviti taj krug i zanima me koliko je pratljiva staza i koliko traje.
Hvala na odgovoru.
         
Copyright © 2006-2026 Hribi.net, Uvjeti korištenja, Privatnost i kolačići