Dr. Michael Mina je bil profesor epidemiologije in imunologije ter vodja klinične mikrobiologije in molekularne diagnostike na Harvardu. Zdaj je odšel v raziskovalno poslovno okolje, ki postaja zlata jama.
Na vprašanje zakaj potrebujemo hitre antigenske teste, če je na voljo cepivo, odgovarja: kljub visokemu upanju glede cepiva, se na nesrečo ta niso izkazala za uspešna pri preprečevanju prenosa okužb. Strategija samo cepivo, ni pametna strategija. Test PCR je odličen za klinično diagnostiko in slab za javno zdravstvene namene, nasprotno je hitri antigenski test odličen za epidemiološke namene in slab za klinične. Je zelo specifičen, poceni in takoj pove ali je človek infektiven ali ne, ali je rizičen za druge ljudi, ali lahko gre v družbo ali se mora izolirati.
V Sloveniji se je zaradi slabih uvoženih antigenskih testov ustvarilo napačno mnenje, da so HAG nenatančni, PCR pa natančni, zadeva se je vrh tega še spolitizirala in zdrava pamet je šla rakom žvižgat.
Dr. Mina je vodil izdelavo enega od PCR testov, ki se zdaj večinsko uporablja na severovzhodu ZDA, vodil pa je tudi izdelavo antigenskih testov. V oddaji prof. Racaniella This Week in Virology je razložil, da je specifičnost testa 100 %, to pomeni, da človeka, ki nima virusa ne naredi pozitivnega. Prav tako pa je občutljivost testa preko 95 %, se pravi od 100 okuženih ne zazna največ 5 okuženih. Z obsežno uporabo bi se cena lahko približala 1 dolarju.
Stališče dr.Pretnarja o potrebnosti testiranja je torej zelo blizu stališčem dr.Mine, ki je strokovnjak kakršnega Slovenija trenutno nima. Kar o testiranju modruje VanSims pa kaže, da je zvest učenec Siol University in mu želim veliko uspeha še naprej.
Dr.Mina je v pogovoru s prof.Racaniellom še povedal, da s strani ameriške FDA ni bilo pripravljenosti za sodelovanje pri razvoju HAG. Če se spomnimo, da sta dva vrhunska revizorja za cepiva, ki sta v FDA delala na cepivih blizu 30 let, morala odstopiti v trenutku, ko se je odločalo o boosterju, to ni presenetljivo. Kajti srž vsega je v tem: strupena politično zdravstvena ideologija, ki je ljudem vzela pravico do razpolaganja z lastnim telesom in zdravjem (to pa je bistveni znak suženjstva) v lažnivem imenu kolektivne zaščite (ki je s cepljenjem sploh ni mogoče zagotoviti) bi preko omogočanja samotestiranja, to pravico vrnila ljudem. Kar pa ne želi, saj pri tej napumpani histeriji ne gre za zdravje in reševanje življenj, čeprav to uporabljajo kot izgovor. Sicer pa to lepo pove kar Zavest sam: človeško telo je kot avto, se pravi je stvar, ki jo lahko poseduješ, jo pelješ na pregled, če je bolj rabljena pa ni vredna 2000 eur.
Nekateri res hodite po peklenskih stopnicah.