Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Korisničko ime:
Lozinka:
Prijava
Još niste registrirani? Registracija.
Zaboravili ste lozinku?
  
Anketa
Ali se s Šavnika (1574 m), vidi Bohinjsko jezero?
Glasaj
Popis foruma / Slovenija / Karavanke / Kofce Gora

Kofce Gora

Print
Loerst4. 04. 2018 15:21:13
Pozdrav vsem,

je bil morda kdo zadnje dni na tem koncu in bi bil tako prijazen in povedal, kakšne so razmere?

Predpostavljam, da ni več potrebno začet pri Matizovcu in se da začetek prestavit tudi kam višje?


všeč
Janez Seliškar4. 04. 2018 18:12:44
Ne glede na letni čas je izhodišče vedno isto, parkirišče cca 20 minut pod kmetijo Matizovec.
(+3)všeč
tinky4. 04. 2018 18:29:09
Mrzli studenec....
(+4)všeč
Loerst8. 04. 2018 22:46:10
Evo povratne informacije - do Mrzlega Studenca se zaradi snega z avtom ne da. Možno se je pripeljat nekje do nadmorske višine cca 1.100, vendar se je potem treba sprehodit cca 3 km po cesti (lagoden sprehod) do točke, kjer naj bi bilo izhodišče.

Lastniki večjih 4x4 terencov se lahko odpeljejo še par sto m naprej, ampak potem bodo tudi oni prisiljeni parkirat ob robu.

V bodočih dneh in tednih se bo ta meja seveda dvigala, vendar je snega resnično veliko in se bo obdržal še dolgo.

Glede samih Kofc - sneg je zelo južen in kljub številnim pohodnikom, ki so zgazili pot, še vedno naporen za hojo. Posebej popoldne je bilo zelo plazovito, zato navzgor samo po poti po grebenu.
(+1)všeč
ljubitelj gora20. 01. 2019 20:17:55
Če nimaš časa si pa ga vzameš in samo greš. Z namenom na sončni zahod. Gor po grebenu na Kofce gora na vrhu pa presenečenje, ni pihalo in ni blo mrzlonasmeh. Počakal sem zahod in sestopil po smeri prihoda. Lepo v glavnem.
1
2
3
tle dol po riti 5 minut do spodnje poti, ampak če bi se sploh vrnil nazaj na KOfce, NE torej nazaj po grebenu.4
5
in nekaj slik ko se vzpenjal....6
dva sestopata, vsaj meni se ni zdelo OK7
8
9
10
(+15)všeč
skalaš7020. 01. 2019 23:03:03
Lepe fotke in seveda tura ljubitelj goranasmeh, tudi meni tisto prečenje na fotki št.7 ni nič kaj pametno...! Srečno in varno še naprej!nasmeh
(+3)všeč
lijaneja21. 01. 2019 08:46:48
Pravilna ugotovitev, @skalaš. Omenjena dva sta se močno izpostavljala. Meni že druga stopnja zadošča, da grem po tvoji varianti, čeprav je malo daljša in na nekaj mestih strmejša, ter rizika plazu praktično ni.
(+4)všeč
serajko21. 01. 2019 15:08:40
prav tam blizu se je pred leti nekdo že peljal s" hitrim vlakom" proti dolini
(+3)všeč
lijaneja21. 01. 2019 17:03:03
Ja in imel je srečo. Del opreme mu je narava vrnila šele čez nekaj mesecev.
(+3)všeč
Roman2927. 05. 2019 11:51:06
Včerajšnji dokaj lep dan sem izkoristil za obisk Kofce gore. Štart iz Globoke doline in po Dovžanovki do Doma na Kofcah, kjer sem se ustavil le za trenutek, potem pa naprej na vrh. Pri planini Dovžanka je nova brv tako da ni problem zaradi prečkanja potoka. Ko sem se vzpenjal je bilo vreme še dokaj lepo in sem imel namen iti še do Kladiva, vendar se je prehitro začelo oblačiti in sem se raje vrnil v dolino, kar se je na koncu izkazalo za pametno odločitev. Sama pot brez posebnosti, pod vrhom sta še dva snežišča ki ju je potrebno obiti, mal več previdnosti in miren korak pa gre brez problema. Seveda pa pri povratku v dolino ne gre, da nebi šel na čokoladne štruklje velik nasmehvelik nasmehvelik nasmeh
1
nova brv pri planini Dovžanka2
3
4
5
Dom na Kofcah6
7
pogled nazaj8
9
10
11
12
po grebenu13
spodaj taborniški dom na Šiji14
15
16
17
18
19
pogled proti Velikemu vrhu20
21
pogled proti Kladivu22
23
24
25
Dom na Kofcah26
meni najboljši...)))27
na srečo sem že spodaj28
29
(+5)všeč
tinky21. 05. 2021 18:44:01
Danes proti Kofce gori. Snega kar precej in tudi plažišč.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
(+3)všeč
ljubitelj gora23. 12. 2022 21:12:22
Z avtom do Mrzlega studenca, ledeno, gor prišel brez verig... za dol jih nataknil za 15 min. Od Kofc naprej pričakoval boljše razmere a je sneg mehak in udiral se je. Že kmalu na spodnji poti za Veliki vrh se obrnil in nazaj do odcepa za Kofce Goro, višje se tudi tam obrnil, saj nabolj ožji del grebena sploh nebi držal teže in bi se mi odpeljal z mano vred na spodnjo pot. Sestop nič pomrznjeno za silo je držal.
1
2
3
4
5
6
7
8
malo snega a zelo ledeno, do nekje 900m-1000 gre, 9
(+6)všeč
djimuzl23. 12. 2022 23:29:41
Kul, lepe svoje popoldneve nam prinašaš nasmeh
(+1)všeč
vrvohodec3. 01. 2023 21:15:15
Včeraj sem šel z avtom do Mrzlega studenca (led je odpustil in se je dalo brez verig gor in dol, pot je lepa vse skozi). Potem pa Kofce, Kofce gora po grebenu in potem potem po grebenu po poti do Kladiva in nato dol na pl. Šija. Sneg se predira, a ga ni toliko, da bi bil velik problem. Je pa tako toplo, da že svišč cveti.
še PROŠNJA: Na poti (najbrž na grebenu med Kofce goro in Kladivom, lahko tudi od Kladiva proti Šiji) sem izgubil Camp polavtomatske dereze. Poštenega najditelja z veseljem nagradim! Pokličite na 031 620 692. Hvala!!
1
2
3
4
5
6
(+4)všeč
Tomco5. 04. 2025 17:52:24
Plan za danes je bilo Veliko Kladivo. Zaradi precej zahtevnih snežnih razmer je napredovanje šlo bolj počasi, tako da sva bila na koncu več kot zadovoljna s Kofce goro.

Kratki opis razmer: trenutno je pač preveč snega, ki se prehitrno omehča. nasmeh

Dolgi opis razmer pa v nadaljevanju.

Videti je, da so se pobočja Košute v glavnem že splazila. En sam junak je danes šel gazit do Velikega vrha, gor je šel po letni poti.
Jaz danes vseeno nisem želel na nobeni točki prečiti po pobočjih, tako da je bil tako vzpon kot sestop po grebenu do Kofce gore. Od 1/3 grebena naprej (kjer sva nadela polno zimsko opremo) sva imela čast prva delati "gaz" po zadnjem sneženju.

Sneg je zjutraj (jasno) skorjast, a se je med rušjem udiralo do mednožja, tako da je začetek vzpenjanja po grebenu pobral precej energije. Na mestih je bilo manj snega in idealno pomrznjeno za popikati. Je pa greben v zgornjem delu obilno zasnežen in kar lepo ošiljen. Ko si rabil počivati si ga samo zajahal, tako ozek je ponekod. Lani februarja sem šel čez, pa ni bil niti približno bil tako zahteven kot danes. Zjutraj, ko je skorja pri vzponu še relativno dobro držala, bi mislil da je fajn, pa ni povsem, ker nikoli ne veš, kateri korak se bo udrl skozi in te morda vrgel iz ravnotežja. Tako da po ozkih delih grebena kot po jajcih, kritične dele pa sva prečila "bočno" z brcanjem v osojno (bolj trdo) stranico pobočja, ob zabadanju cepina v vrh grebena s celim ratiščem globoko v sneg za oporo in ravnotežje. Za gor je še bilo OK, za nazaj, ko je je sneg začel mehčati, pa že malo manj OK.

Res je ključno biti dovolj zgodnji in časovno natempirati turo, da te odjuga ne ujame na nekem neugodnem mestu.

Skratka zelo počasi in naporno, od Kofc do vrha Kofce gore sva rabila dobri 2 uri. eek ... Ma do Kladiva se ne bi prebila do jutri zvečer, kje pa še varno vrnila… velik nasmeh Ob začetku sestopa s kofce gore, ca 9.30 se je ponekod že začelo obilno udirati in spreminjati v kašo. Kar ni čudno - v dolini je danes 23 C.

Uspešen dan, zelo dragocena izkušnja, a bova drugič ob podobnih spomladanskih razmerah šla raje na Dovško Babo. velik nasmeh
'bro jutro.1
...2
Tukaj med rušjem je bilo zelo težavno z udiranjem.3
Kle se lepo pobrca in potaca, pa ni panike. No ja, malo zoprno pa je.4
Konec prediranja! Čas je za dereze.5
Tukaj je bilo idealno pomrznjeno za popikati, tudi snega je bilo manj. Hitro napredovanje.6
Greben se oža... Je pa lepo :)7
Na ključnem delu grebena je bilo že malce adrenalinsko. Na sliki previdna menjava iz bočnega prečenja najtežjega dela nazaj v hojo po vrhu.8
Končno Kofce gora. Pogled proti Velikem vrhu. Ena sama pikica v daljavi se prebija gor.9
Pa še na drugo stran. Pa veselje. Za danes bo dovolj. Še varno vrniti se morava, preden bo šlo vse v kašo.10
Avtor zapisa...11
...pa zadnji pogled na današnji ključni odsek grebena.12
(+5)všeč
Stranica:123
     
Copyright © 2006-2025 Hribi.net, Uvjeti korištenja, Kolačići