Zdravo,
ja, močvirska in gorska sinica sta na videz skoraj identični. Gorska sinica ima nekoliko večji črn podbradek. To je takšna najboljša lastnost, po kateri se ti 2 vrsti vizualno ločita (če imamo obe naenkrat v roki, je razlik še nekaj, vendar jih je na terenu skoraj nemogoče razločiti). Torej, obe sinici sta si na videz zelo podobni, kar pa (na srečo) ne velja za oglašanje. Na srečo sta obe vrsti kar precej vokalni, zato se nam ni treba posebej posvečati minimalnim razlikam v obarvanosti perja. Ločimo jih kar po petju. Predvsem gorska sinica ima tako značilno oglašanje, ki ga težko zamenjamo za kako drugo vrsto.
Verjetnost, da bomo gorsko sinico opazovali v nižinah, je zelo majhna, prav tako so opazovanja močvirskih sinic visoko v hribih prej izjema kot pravilo. Če vam dam namig, nekje do 1000m nmv se pojavljajo močvirske sinice, višje pa gorske (ta meja je določena zelo grobo, saj se v tem mejnem pasu pojavljata obe vrsti).
Pozimi pridejo gorske sinice nekoliko nižje, v gorske doline. Tam je tudi možnost, da v krmilnicah opazujemo tako gorsko kot tudi močvirsko sinico.