Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Korisničko ime:
Lozinka:
Prijava
Još niste registrirani? Registracija.
Zaboravili ste lozinku?
      
Daaam / Zadnje poruke

Daaam - Zadnje poruke

Pokrenute teme:
Daaam21. 08. 2012 08:58:35
zanimljiv zapis o događaju tijekom penjanja u Špiku... Da bismo mogli malo "glodati" velik nasmeh

http://www.aocrnuce.si/galerija_single.php?id=884

..Nadam se da mi autor zapisa neće zamjeriti što sam doveo link ovdje gore..
Komentari:
Daaam15. 06. 2026 14:08:10
#vitan "turistička drhal" je blago rečeno vrlo grub izraz. Na kraju krajeva svi smo turisti (domaći i strani) kad idemo na izlet, a parkiranjem iza kućice također ne daješ nikakav primjer neukima. Nisu problem posjetitelji, nego lokalna i državna vlast koja ne zna upravljati tokom ljudi koje tako revno pozivaju da vide našu lijepu zemlju. Umjesto nekih smislenih mjera imamo raspad sustava i striženje (nas ovaca)..
Daaam5. 06. 2026 09:25:01
@Trobec- napisano jednu stranicu unatrag "Također besplatni autobusi postaju plaćeni nakon sezone ili dvije " velik nasmehvelik nasmeh i isto će biti s Vršičem i drugim budućim "besplatnim" autobusima, s tim da te još i oderu s parkiranjem na ulaznoj postaji..
Daaam29. 05. 2026 13:03:27
Pero 24, pa ovdje se ne radi samo o Vršiču. Cijeli alpski svijet kroje/pripremaju po mjerama turista koji je na dopustu i ima drugačije potrebe od tebe i nas svih koji ovo čitamo i volimo ići u brda ili tijekom tjedna ili na vikend. Bit će još više rampi, Krma, Kot, čak za Pokljuku nije rečeno da neće početi brojiti automobile (drugim riječima ulaznina velik nasmeh ) i još se nađu druga polazišta koja će nam zatvoriti (naplatiti) za pristup... Sve pod izgovorom osiguranja sigurnosti i smirivanja prometa. Već 10 godina vičem i ovdje gore. Promet se može smiriti i bez da mi to debelo plaćamo. Također besplatni autobusi postaju plaćeni nakon sezone ili dvije cool Ali to u našoj lijepoj zemljici jednostavno ne ide... kvantna fizika za općinske veljake ili samo pohlepa (odgovor izaberi sam)
Daaam29. 05. 2026 09:15:31
https://www.gov.si/novice/2026-05-28-nov-prometni-rezim-na-prelazu-vrsic-v-sezoni-2026-in-zagotovitev-brezplacnega-javnega-prevoza/

Mislim da je ovdje riječ samo o vrhu prijevoja trenutno. Po seljačkoj pameti (koja se ovdje ionako gubi) bi se na ostalim označenim parkiralištima moglo parkirati. Ali je epski izgovor nakon ove "šepave" zime
citiram; "Do zamika pri izvedbi radova došlo je zbog dva ključna faktora, naime duga zimska sezona praktički se neposredno prelila u ljetno razdoblje, što je izvođaču onemogućilo završetak gradnje parkirnih uređenja u predviđenom roku, a nastavak građevinskih radova na terenu uvelike ometa i ograničava stalno prisutno nedopušteno parkiranje vozila na području prijevoja, što uzrokuje dodatna kašnjenja u izvedbi." Kraj citata. Butalci bi napisali bolji izgovor ..
Daaam28. 05. 2026 21:38:25
Danas ujutro dok sam čitao "o novom režimu" na Vršiču razmišljao sam o mojoj bilanci zadnjih par godina. U Bohinju (iznimka je Pokljuka) me nije bilo već više od 5 godina, iz Vrata ili Vršiča sam u zadnjih 2-3 godine imao po mom mišljenju samo jedan-dva-tri pohoda. Izgleda da njihov plan uspijeva. "Domaći" koji samo nose smeće u njihove dragulje su otjerani, kao gosti dolaze uglavnom samo strani turisti i imućni Slovenci i par "padalaca" stare škole planinarenja. Stisnulo me u želucu kad sam shvatio da se u Julijcima osjećam nepoželjnog.. Nadam se da će se nekome ruka osušiti..
Daaam27. 03. 2026 09:04:42
Samo nadaljujte..
Daaam27. 03. 2026 08:09:40
Kremant protiv Altemaverju..?
Daaam27. 02. 2026 12:19:55
Nadam se da zatvore, zaminiraju i još zasipaju sotesku. Neka se onda na kup gnjila razvaljaju. Jednostavno nitko od "uključenih" ne zaslužuje ni centa ulaznice..
Daaam15. 02. 2026 10:38:01
Svako toliko je čudo ako uspjete zatvoriti reklamemežikanje što se tiče monetizacije web stranice koja Tadeju i Roku svakako pripada, bilo bi fino da pokušate napraviti stranicu ipak prijaznijom korisniku. I još jednom, znam da je to nužno zlo, ali sam već više puta sve zajedno "pojebao" jer je jednostavno posjeta stranici bila bolnija od zubara velik nasmeh
Daaam1. 02. 2026 15:04:30
Odsutnost kante za smeće nije i nikad ne smije biti razlog da bilo što baciš na tlo tako u prirodi kao i u gradu. Nevjerojatno da još uvijek imamo takve debate. Možda po primjeru Austrijanaca moramo i kod nas postaviti slična sporočila. Nešto u smislu, svaka bačena smet ti uzrokuje motnju u erekciji. Tada bi možda netko to shvatio...
Daaam1. 02. 2026 13:36:27
Fino da čovjek tako nešto nauči i spozna svoju grešku. Meni prilično poznat Ratitovec me zaveo sa Rupnikovom linijom i bez provjere automatski pomislio da je isti projekt.
Daaam31. 01. 2026 08:20:55
Mislim da je Rupnikova linija koja je trebala zaustaviti Italijane pri prelasku Rapalske granice mežikanje
Daaam20. 01. 2026 15:18:48
Još jedan članak na tu temu
https://www.dnevnik.si/novice/lokalno/lovci-opozarjajo-na-nedopustna-nocna-lomastenja-v-gozdu-2779551/

kratki sažetak - previše lomastimo noću!

"U područnom združenju upravitelja lovišta gorenjskog lovačko-upravljačkog područja upozoravaju da su lovci svjedoci rastućeg pritiska na šume od šetača i rekreativaca kao i šetača pasa te motorista, biciklista i vozača četverotroka.

»Opazna je i invazija gljivara, kestenjača i lučkara. U prirodnom okruženju rastu sve vrste kretanja, ne samo iz dana u dan, nego i iz noći u noć. Noćno kretanje ljudi u šumi životinjama uzrokuje dodatni nemir, životinja se na to odaziva stresnim povlačenjem na mirnija područja. To između ostalog uzrokuje promjene bioritma, pad vitalnosti, pojavu bolesti i brojno smanjenje pojedinih životinjskih vrsta," zabrinut je predsjednik združenja Andrej Avsenek."


Kralj gorenjskih lovišta je jelen
Kao što je naglasio sugovornik, prošle godine najviše je uplenjeno jelenjadi, jer je ona iznenađujuće postala jedna od najbrojnijih životinjskih vrsta na Gorenjskoj. Prije više od trideset godina na tom području gotovo nije bilo jelenjadi. Statistika ustrijeljene u prošloj godini pokazuje da se povećala s 300 na 1359 životinja u zadnjem razdoblju, što je 400-postotni rast.

»S druge strane nam neke životinjske vrste nestaju, primjerice poljsko divlje, zec i poljske kokoši (jarebica i prepelica), koje jedva još poznajemo. Nestaju i divlji petel i ruševac," rekao je Andrej Avsenek. Upozorio je i na šakale – opasnu stranu životinjsku vrstu koja se na Gorenjsko doselila prije otprilike deset godina
»U 2017. uplenjen je prvi šakal, prošle godine već 159 šakala. Ova vrsta proširila se po cijeloj Gorenjskoj i uzrokuje veliku štetu posebice mladuncima srna, zbog čega u nižinskim lovištima gdje je srnjad glavna divljač, praktički imamo skoro prazna lovišta. Šakal ne napada samo mladunce, nego lovi u čoporu i može zato uhvatiti i odraslu životinju," objasnio je Avsenek.

Istaknuo je da je šakalova agresivnost uzrokovala masovni pad populacije srnjadi: prije deset godina godišnje uplenjeno više od 4000 glava srnjadi na Gorenjskoj, prošle godine samo 3000. Prema riječima sugovornika šakal ima negativan utjecaj i na druge vrste jer plijeni i zečeve te mladunce gamsa i muflona: »Dakle novi predator u našem okruženju"

To je oko brojki, dalje zakonodavstvo.. kako žele promjene nasmeh
Uglavnom svi se slažemo da motorna vozila izvan cesta nisu dobrodošla. Al lučkari ugrožavamo divlje dok on nabraja "koliko su ih ustrijelili lani? wtf? ..blago rečeno "OVA JE LOVAČKA!" zmeden

I ne zaboraviti - to su brojke samo za gorenjsko
Daaam26. 12. 2025 11:40:20
Koča na Starem vrhu sigurno nije. Krovna kritina je u "pogrešnoj boji" pa i brežuljci otraga su previsoki. Da gledaš iz šume iza koče pod tim kutom onda bi koča trebala biti iznad okolnih brežuljaka.. Ali ne znam gdje bi to bilo velik nasmeh
Daaam7. 12. 2025 10:35:39
Polona daj još jednu. Pa neka tvoje kokice budu ravne na fotki mežikanje
         
Copyright © 2006-2026 Hribi.net, Uvjeti korištenja, Privatnost i kolačići