Velkavrh, nekatere slike so take, da je kobulnico enostavno nemogoče določiti, samo kak nov siv las dobiš, če poskušaš.
Mali bedrenec ne obstaja, je pa navadni, ki cveti belo. Je pa veliki bedrenec tudi kdaj lahko manjše rasti po višini. Bistvena razlika pa se vidi v listih (ki pa se pri sliki 2 ne vidijo dovolj podrobno).
3 in 4 je verjetno dlakavo trebelje. Villarsovo cveti belo.
Vidi vidi, bohinjci so si kar prisvojili rožnati dežen?!? Kolikor mi je znano, je ta dežen avstrijski oz. njegova podvrsta rožnordeči dežen (Heracleum austriacum subsp. siifolium), tako pravi Wraber; ta podvrsta je naš endemit, ki na Karavankah sega tudi v Avstrijo. Sicer v avstrijskih hribih raste druga, tipska podvrsta (subsp. austriacum).
7, 8: navadna selivka ne obstaja, je samo kranjska, a mislim, da je na teh dveh slikah v resnici avstrijska obočnica.
9, 10: polinijev dežen je pdvrsta navadnega, drugi izraz zanj je meliščni dežen; raste le visoko v gorah na meliščih.
11 po moje ni siljelistni jelenovec, ki nima tako velikih kobulov; verjetno je širokolistni, a - kot si napisal, ga določimo po listih, ki pa se tu ne vidijo. Poglej na mojo spletno stran. Za širokolistnega ti verjamem zaradi slike 13 - list.
16 se mi niti malo ne zdi podobna alpski jelenki, tudi tu bi morala videti liste. Tako visoka in razvejana ni običajno, kobulčki pa so bolj razmaknjeni.
Za bleščečo velestiko na sliki 25 nisem prepričana, izgleda še precej v nerazvitem stanju in listni roglji so zelo nežni in kar pregosti zanjo. Če je takole posajena, je res bolje videti tablico z napisom.
Kot pa lahko vidim na slikah 27 in 28, tablica ne pomaga, če rastline pač ni tam. Hladnikije tukaj ni, jo precej dobro poznam.
Na sliki 29 pa imaš 100 % bleščečo velestiko - pa primerjaj s sliko 25 ...