Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Korisničko ime:
Lozinka:
Prijava
Još niste registrirani? Registracija.
Zaboravili ste lozinku?

Krofička (2083m)

Ispis
Hribolazec8124. 06. 2025 19:16:10
Ima li još kakva snježna krpa po putu na Krofičku?
sviđa mi se
Yulius Kugy25. 06. 2025 08:16:38
sve je suho SRETNO
Na vrhu1
(+2)sviđa mi se
garmont27. 06. 2025 15:08:15
Danas grebenom na vrh. Silazim malo po označenoj i uđem u lovačku koja prelazi padine pod Krofičkom i izlazi na označeni put iz Škrbine. Tko na ovoj lovačkoj ne zaluta, bio je vjerojatno u prošlom životu lovac.velik nasmeh
Ja sam danas dva puta…nasmehvelik nasmeh A bio sam tu već više puta.zavijanje z očmi
Lp
Oprano jutro.1
lijepe2
Tu gore na grebenu. Danas prvi put po tom smjeru.3
Zanimljiv pogled na Travnik između stupova.4
Još malo...5
...pogled nazad na grebenu. Travnik.6
Današnji cilj.7
Lijepi razgledi.8
Silazak po označenoj…9
…zatim pa po lovačkoj.10
Staza??11
Kod ovog stabla se lovačka priključuje označena staza.12
(+6)sviđa mi se
geppo27. 06. 2025 15:53:54
Dolfi, onda sam ja bio u prošlom životu lovac. No, ako je moj pradjed bio divlji lovac i to nešto vrijedivelik nasmeh
lp
(+1)sviđa mi se
garmont27. 06. 2025 15:59:09
Ali sam našao divnu pećinu u kojoj počivaju kamze. Ništa strašno ako sam malo zalutao.nasmeh
(+3)sviđa mi se
geppo27. 06. 2025 18:02:22
Moram jesenom ponoviti i vjerojatno neće proći bez zapleta. Ništa ne šteti ako ponekad malo istražuješ, tražišcool
lp
(+2)sviđa mi se
zokipoki28. 06. 2025 08:06:39
Ljepo @garmontvelik nasmeh
Zadnji dio, posebno prema dolje, je baš pomalo zagonetkast velik nasmeh
Sretno!
(+1)sviđa mi se
panoramik29. 06. 2025 20:13:33
Danas pošao lovačkom na Krofičku, preko kabela ok, onda poprečno preko livada do negdje 1900m, tamo je bio jedan čovjek, desna grapa i ruševje, neprohodno, pa onda direktno gore u stijene i nekako do vrha. Lovačka po mom.
sviđa mi se
Spelcarocket11. 07. 2025 09:22:28
Jučer sam se uputila u meni nažalost malo odročne, ali predivne krajeve naše lijepe zemlje. Za prvo osvajanje ove zanimljive planine pošla sam označenom stazom iz Razpotja. Kroz tunel, preko klizave stjenovite staze vodile su me markacije i cvijeće do koće uz dah-oduzimajuće poglede na stjenovita obzorja. Nagib ne jenjava ali ga zanemariš pri ponovnom zaljubljivanju u poglede pred sobom.
Staza je lijepo osigurana kao što su prethodnici zapisali, zanimljive i nezanemarljive za oprez stepenice pune drobirja. Inače divna staza, divna planina i divan svijet nasmeh
odmah imam osmijeh na licu1
melodija tišine i ljepote2
sunce i veseli koraci3
slažem se4
čudovito5
:)6
(+3)sviđa mi se
zokipoki11. 07. 2025 09:32:53
Ljepo Špelca! Dođi još nekad! nasmeh
(+1)sviđa mi se
Tushke31. 05. 2026 14:08:49
Danas sam bio na Krofički po markiranoj stazi. Jedan dio žice još je pod snijegom, drugi je ok. Sretno
1
2
(+4)sviđa mi se
zokipoki7. 06. 2026 18:53:02
Danas na Krofičku.
Po markiranoj idem iznad šumske granice, zatim po kamenju i uz rušje do sedla između Travnika i Krofičke na grebenu. S vrha silazim po markiranoj. Snježni jezik kod čeličnica nije mali, po njemu se spuštam s cepinom. Udobnije je nego po šutu okolo.
Strmo do Jame, gdje u dobrom društvu sjedim duže nego obično. Na kraju se prošetam još u smjeru Gornje Jame, kroz bajkovitu šumu, do lijepih cipelica. Na slijepo se vratim na markirano. Lijep izlet.
Sretno!
Rjavčki vrh i mjesec1
Ariš2
Pažljivo gore i dolje3
Iznad Logarske4
Dio grebena5
Na vrhu Krofičke6
Robanov kot7
Lakše s cepinom nego okolo8
Ovdje već u bajkovitoj šumi na Jami9
Dugo već nisam bio ovdje10
Kroz zasuti šumu na drugu stranu11
Do lijepih cipelica12
Lijepi buketi13
Lijepa cipelica14
Drugačiji kut, drugačija atmosfera15
(+7)sviđa mi se
garmont8. 06. 2026 15:40:42
Ja sam danas bio gore.nasmeh
Lovskom na vrh, spust po markiranoj. Na lovskoj su čeličnice malo više oronule, najvažnija u kaminu je još po starom…OK. Iz Zadnjeg travnika na drugu stranu se penjemo preko škrbine i nastavljamo grebenom do vrha.
Lp
Logarska ujutro.1
Prema bivaku, iza Rjavčki vrh.2
Odvojak na lovsku…3
Na grebenu…4
…preko dimnjaka.5
Prema…6
…sedlu.7
Preko platka je zahtjevno.8
Izloženo preko i…9
…na greben na drugoj strani.10
Ojstrica se nije htjela otkriti.11
Drugdje je bio pogled lijep.12
(+11)sviđa mi se
ouka8112. 06. 2026 18:42:28
Danas sam bio na Krofički od doma planinara Logarska. Staza je suha osim malo ispod vrha gdje su čelične užadi; još je jezik snijega da se ga obiđe. Ja sam ga kod užadi naviše, jer je još tvrd; rizično je prijeći bez cepina. Ali je jezik usmjeren direktno u provaliju.
(+2)sviđa mi se
Stranica:123...111213
Za objavu komentara morate se prijaviti:
Korisničko ime:
Lozinka:
Prijava
Ukoliko još nemate korisničko ime, morate se prvo registrirati.
         
Copyright © 2006-2026 Hribi.net, Uvjeti korištenja, Privatnost i kolačići