Hribi.net
Hribi.net
Prijava
Prijava
Korisničko ime:
Lozinka:
Prijava
Još niste registrirani? Registracija.
Zaboravili ste lozinku?

Storžič

Ispis
Kranj26. 05. 2026 21:48:15
S Kranjske strane je bez snijega, s Tržiške strane još ima zaplata.
(+2)sviđa mi se
Trobec5. 06. 2026 10:46:02
Jučerašnji jutarnji Storžič. Gore preko JV žlijeba, dolje preko Psice. Znam...nije baš "standardni izbor". Ali žlijeb je bio blatan, pa mi je ostalo više vremena nego što sam mislio velik nasmeh

https://trobec.blogspot.com/2026/06/storzic-jv-zleb-in-psica-462026.html
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
(+3)sviđa mi se
garmont5. 06. 2026 13:55:23
Zbog onoga što si slikao na tvojoj 17. i 18. slici, put preko Psice je zatvoren.
(+1)sviđa mi se
Trobec5. 06. 2026 19:09:52
Da, znam, napisao sam nasmeh Ali su zatvorili stazu točno 4 dana ranije i na terenu nije bilo ni obavijesti.
sviđa mi se
asdf5. 06. 2026 19:46:44
Možda znaš, kakvo je stanje preko Škarjev rob? Ima li još snijega?
sviđa mi se
Trobec5. 06. 2026 20:20:25
Nisam posebno pitao, ali par koji je došao odande nije imao zimsku opremu.
(+1)sviđa mi se
asdf5. 06. 2026 20:26:24
Hvala.
sviđa mi se
spela7097. 06. 2026 13:05:06
Hej! Zna li netko kakvi su uvjeti kroz Žrelo? nasmeh
sviđa mi se
coffee8. 06. 2026 18:41:33
Danas na Storžič iz Spodnjeg Jezerskog. Nastavio sam na Stegovnik i zatim se spustio na drugu stranu u Dol.
Do Bašeljskog prevala bilo je lijepo vrijeme, ondje se zabilo, tako da sam bio do vrha i još malo preko Škarjev rob bez pogleda. Kod raskrižja nastavio sam do Javorškog prevala. Izgleda da ovdje hoda malo ljudi. Ponekad je staza kozja, u jednom trenutku sam i zalutao sa staze malo iznad Prevala, ali me je "spasila" udobna staza. Pa, to još nije bilo ništa. Nastavio sam istočnom stazom ispod Velikog Javornika. Iza Malog Javornika staza je prilično loša. Stalno nestaje, često je prekriva i raslinje. Orijentacijski ipak nije takav problem, stalno ideš na sjever prema stijенama Stegovnika. Međutim šteta za stazu, jer je ispod Javornika jako lijepo. Stegovnik nudi i lijep dodatak za pravu cjelodnevnu turu sa Jezerske i Tržičke strane.
Staza je bila suha.
vijenčić1
ispod Dola2
već dobiva kapu3
da, takav dan će biti4
iznad Bašlja5
pa nešto se ipak vidi6
se kuhaju7
Škarjev Rob8
tamo me vodi staza9
jah, malo sam bio preran10
prepreke na putu prema Javroškom prevalu11
izbijen klin12
ovdje sam se prvi put izgubio, dolje udobna staza13
iz upisne knjige na prijevoju zaključuje da vrlo malo ljudi hoda u smjeru prema Storžiču14
takve udobne staze pod Javornikom; tu treba ići iz šume gore preko livade15
uska staza neko vrijeme vodi kroz šumu16
lijep nastavak pod Malim Javornikom, dok staza ne počinje nestajati17
prozori18
19
20
Karavanke 121
Karavanke 222
KSA23
Storžič i njegovi24
(+3)sviđa mi se
jurij119. 06. 2026 20:34:19
@spela709 Put preko Žrela je suh nasmeh
sviđa mi se
Stranica:123...101102103
Za objavu komentara morate se prijaviti:
Korisničko ime:
Lozinka:
Prijava
Ukoliko još nemate korisničko ime, morate se prvo registrirati.
         
Copyright © 2006-2026 Hribi.net, Uvjeti korištenja, Privatnost i kolačići